Cukrzyca ciążowa w 25. tygodniu ciąży i wyniki badań obciążenia glukozą

Witam, Stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową w 25 tc. Wykonałam badanie obciążenia glukozą 75g i po 2h miałam wynik 156. A czy nie powinno się pierwsze wynoknać badanie obciążenia glukozą 50g a dopiero pozniej 75g?czy w poradni diabetologicznej gdzie mnie skierowano nie powinni wykonac mi jeszcze jakichs dodatkowych badan badz zrobic nowa krzywa cukrowa?bo tam gdzie bylam skierowana to tylko mialam krotkie szkolenie nt cukrzycy ciazowej i dostalam glukometr.tak wyglada wizyta w poradni diabetolo?

Piotr Pilarski

Teraz nie wykonuje się testu z 50 g glukozy. Postępowanie jest prawidłowe.

Pozdrawiam.