Cukrzyca ciążowa w 7 tygodniu ciąży

Jestem w 7 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie cukrzycę ciążowa przy wynikach 105 naczczo i 88 po glukozie?. Czy to jest cukrzyca ciążowa? Mam ustalona dietę 7 posiłków dziennie przy wzroście 180 cm. Obecnie jestem w połowie 13 tyg. Ciąży. Mój poziom cukru we krwi badany glukometrem ostatnio na czczo jest coraz niższy tzn 65 - 67, a po 1 śniadaniu 52- 67. Czy te wartości nie są za niskie i czy nie zaszkodzą mojemu dziecku. Co robić w takim przypadku?

Witam. Poziom glukozy na czczo rzeczywiście pozwala juz rozpoznać cukrzycę ciążowa. Wartości glikemii po posiłkowej w trakcie stosowania diety są jednak zbyt niskie w związku z czym proponuje konsultację z diabetologiem który z modyfikuj Pani dietę.