Cukrzyca ciążowa wykryta w 29. tygodniu ciąży

witam czy jesli wykryto u mnie cukrzyce ciazowa w 29 tyg to czy urodze zdrowe dziecko i w terminie czy z wadami rozwojowymi ? Na usg z dzieckiem Wszystko dobrze jest ale czy tak bedzie do konca rozwiazania czy nastapia zmiany jesli cukrzyca zostala za pozno wykryta ?

Są ściśle określone zasady obserwacji w kierunku cukrzycy w ciąży i wierzę, że takie były przeprowadzone. Ryzyko wad rozwojowych spowodowane cukrzycą, która wystąpiła w ciąży jest praktycznie równe zeru.