Cukrzyca i nadciśnienie a pchnięcie nóg

Leczę się na cukrzycę i nadciśnienie ,czy te choroby mogą być przyczyną puchnięcia nóg. Ostatnio cały czas mam po paru godzinach pracy mam bardzo opuchnięte nogi mimo brania leku odwadniającego/tertens1,5 10/.

Aleksander Ropielewski

Te dwa schorzenia mogą przyczyniać się do opuchlizny nóg, jednak przyczyny mogą być inne (niewydolność żylna lub zmiany hormonalne) dlatego zachęcam do kontaktu z lekarzem, który oceni podczas badania powód opuchnięcia nóg.