Cukrzyca, spadek wagi i wysokie ob - co to może oznaczać?

Witam, mam bardzo duży problem dotyczący zdrowia mojej babci. Babcia ma 76 lat. Ostatnio zaczęły się dziać bardzo niepokojące rzeczy. W dwa tygodnie babcia schudła 1,4 kg (dwa tygodnie wcześniej 1.07 kg) - może to być wynikiem nagłej utraty apetytu (a babci zawsze dopisywał). Babcia ma niedoczynność tarczycy i cukrzycę (ale dopiero od kilku lat). Badanie na tarczyce nic nie wykazało. Jedak niepokojący jest wynik OB - 70. Krew ogólnie w normie - mała anemia, ale lekarz rodzinny nie kazał się przejmować. Serce i wątroba również w porządku. Bardzo boje się, że mogą to być oznaki nowotworu, ale nie chcę dopuścić nawet takiej myśli. W mojej rodzinie nie było chorób nowotworowych, więc mam nadzieję, że to na pewno nie to. Jutro moja babcia idzie do ginekologa - lekarz rodzinny dał skierowanie, gdyż nie wie, co może być przyczyną tak nagłego chudnięcia - naprawdę babcia niknie w oczach! Dlatego chce przeprowadzić jakieś badania, ale obawiam się, że może wszystko działa tak wolno i że jedna wizyta raz na 2 miesiące u przypadkowego specjalisty nie wystarczy. Proszę pomóżcie. Jakie badania powinna przejść moja babcia, żeby wykryć co jej jest i jak najszybciej pomóc? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane objawy wymagają czujności onkologicznej i diagnostyki w tym kierunku. Konieczne badania zależą od informacji uzyskanych z wywiadu lekarskiego, badnia fizykalnego oraz badań diagnostycznych już wykonanych.

Jeśli obawia się Pani, iż tryb ambulatoryjny może przebiegać zbyt wolno, warto porozmawiać z lekarzem rodzinnym na temat hospitalizacji celem przeprowadzenia pełnej diagnostyki.

Pozdrawiam