Cukrzyca typu 1 a starania o rentę

od 20 lat choruję na cukrzycę typu I,nie mam żadnych powikłań,mimo to postanowiłam postarać się o rentę chorobową z tego tytułu ale nie wiem od czego zacząć?jakie dokumenty są mi potrzebne?Dodam że jestem ubezpieczona w KRUSie a najbliższą wizytę u diabetologa mam w lutym przyszłego roku.Jak się za to zabrać?Gdy zajdę do KRUSu to co?-dostanę wniosek o rentę ,wypełnię go i już...a później komisja lekarska?Proszę by mnie ktoś pokierował,gdzie mam isć,jakie dokumenty zebrać i od czego zacząć?

Witam,
Cukrzyca bez powiklań niestety nie jest podstawą do udzielenia renty. Mam pacjentow z powiklaniami, ktorzy nie dostali lub ktorym po wielu latach zabrano rentę.
Jesli jednak postanowi Pani skladac wniosek, proszę skontaktować się ze swoim Lekarzem POZ, ktory udzieli Pani wyczerpujących informacji.
Pozdrawiam.