Cukrzyca typu 1, biegunka i wymioty

Witam zdiagnozowano u mojego syna cukrzycę typu1,ma 13 lat. jestem przerazona boje sie o niego ze za duzo mu dam insuliny albo za mało wymiotuje,ma biegunke czy moge mu podac smekte,ma glukoze.po posiłku rannym ma cukier53,przelicznik 1,3 mało je 2-3 razy dziennie.do jakiego poziomu moze wzrostaccukier w nocy by dac korekte?co zrobic jak idzie spac z 70? dziekuje zatroskana mama jestesmy 2 tygodnie w tej chorobie

Bezwględnie proszę skontaktować się z lekarzem diabetologiem - może najlepiej tym, który wypisywał chłpoca ze szpitala! Być może dziecko ma początek remisji cukrzycy kiedy to spada zapotrzebowanie na insulinę. Nie może chodzić na tak niskich cukrach! Wymioty, biegunka u cukrzyka z 1 to stan zagrozenia życia, jak i tak niski cukier. Przed snem poziom glukozy we krwi powinniem być w granicach 110 130 mg%, ale u dzieci moż ebyć wyższy! dobrą metoda na podniesienie cukru i osłabienie biegunki i wymiotów jest podanie coli lub pepsi ale zwykłej!