Cukrzyca typu 1 i mikrogruczolak przysadki mózgowej a wymioty

Witam, mam 23lat od 3 lat choruje na cukrzyce I typu. i wykryto u mnie mikro gruczolaka przysadki mózgowej około 4 mm. (tylko do kontroli RMG) od kilku miesiecy moj stan zdrowia sie pogorszył złe samopoczucie , bóle głowy , nieregularny rytm serca, samoistne siniaki (ale szybko schodza), od 2 miesięcy zauważyłam ze przy zblizajacym sie cyklu miesiączkowym(cykle bardzo nieregularne) wymiotuje i mam nadwrażliwość na zapachy sa niedozniesienia odrazu zaczyna mnie mdlic i wymiotuje. Alicja

Witam serdecznie! Niestety Pani problem w dużej mierze wykracza poza możliwości naszego forum. Konieczna wydaje się wizyta u endokrynologa/diabetologa, względnie lekarza rodzinnego, który skieruje Panią na dodatkowe badania (ekg, morfologia, poziom elektrolitów i hormonów). Dolegliwości po części mogą wynikać ze złego wyrównania cukrzycy, proszę pamiętać więc aby na wizyty lekarskie przynosić notatki z domowymi pomiarami glikemii. Bóle głowy, którym towarzyszą nudności pojawiające się w związku z menstruacją to prawdopodobnie migrena. jeśli nie pomagają Pani dostępne w aptekach bez recepty środki, lekarz rodzinny może przepisać silniejsze leki. Pozdrawiam.