Cukrzyca typu 1 i prawdopodobieństwo insulinooporności przy pompie insulinowej

czy to insulinooporność? dzień dobry, choruję na cukrzyce typu 1 i mam pompę insulinową, czy moge mieć insulinooporność, jeżeli biorę ok. 40-50j na dobę? Odzywiam sie zdrowo, regularnie, jem niewiele cukrów prostych w postaci owoców, oczywiście nie brak mi aktywności fizycznej, a mimo to moje cukry są cały czas podwyższone, czy moge miec insulinooporność? (dodam, że nie biorę więcej jednostek insuliny niż 1j na 1kg masy ciała)

Jest wiele rodzajów insulinooporności. Leczenie pompą insulinową prowadzone w
Odpowiedni sposób pozwala na obniżenie zapotrzebowania na insulinę. Powinno byc jednak ono prowadzone przez lekarza diabetologa. I to takiego, ktory ma doświadczenie w terapii pompowej.

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.