Cukrzyca typu 1, niedoczynność tarczycy i wysoki cholesterol a odchudzanie

Witam!!! Potrzebuję pilnie pomocy w ustaleniu dla mnie idealnej diety.Problem polega na tym że choruję na: cukrzycę typu 1 niedoczynność tarczycy za wysoki cholesterol (biorę tabletki) anemię (biorę żelazo) Mam 38 lat ,164cm wzrostu, 65 kg (przytyłam w ciągu 4 miesięcy 10kg). Gdzie szukać pomocy jeśli mieszkam za granicą aktualnie??? A język stanowi problem w dobrym dogadaniu się. Pozdrawiam Iwa

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Pani przypadek jest bardzo złożony pod względem dietetycznym, dlatego też wskazane byłoby ustalenie indywidualnego jadłospisu, uwzględniającego wszystkie schorzenia. Samodzielne próby odchudzania w przypadku cukrzycy i anemii mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli nie istnieje możliwość skorzystania z usług dietetyka na miejscu, można skorzystać z możliwości zamówienia diety droga internetową - przed wyborem poradni proponuję jednak przejrzeć formularz pacjenta i sprawdzić czy jest wystarczająco szczegółowy- im więcej w nim pytań, tym większe prawdopodobieństwo wysokich kompetencji specjalisty i indywidualnego podejścia do pacjenta.

Witam Pani Iwo,
Potrzebuje Pani indywidualnie ułożonej diety, odpowiednio zbilansowanej do Pani stanu zdrowia. Może Pani skorzystać z opcji dieta przez Internet, gdzie jadłospis układany jest na podstawie wypełnionej przez Panią ankiety i wywiadu żywieniowego. Gotowa dieta zostałaby wysłana mailowo.
Pozdrawiam,
Marta Kownierowicz

Poproszę o kontakt na e-mail to zagłębię się w szczegóły żeby nie pominąć czegoś istotnego. Proszę szczegółowo opisać OD KIEDY SĄ PROBLEMY, JAKIE TABLETKI ORAZ PARAMETRY OSTATNICH WYNIKÓW-POSTARAM SIĘ POMÓC NA ILE ZDOŁAM NA ODLEGŁOŚĆ ...Mój e-mail: wroblewskakarolina@op.pl
Pozdrawiam i czekam!

Witam, Pani dolegliwości zdrowotne (zwłaszcza cukrzyca) są na tyle złożone, że potrzebuje Pani indywidualnego podejścia i diety. Rozumiem, że za granicą trudno jest Pani znaleźć pomoc, dlatego warto skontaktować się z dietetykiem w Polsce drogą on-line. Zarówno anemię jak i hipercholesterolemię można całkowicie wyleczyć dietę. Natomiast w przypadku cukrzycy niezbędne jest stosowanie wymienników węglowodanowych oraz białkowo-tłuszczowych. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.