Cukrzyca typu 1 u dziecka a podejrzenie celiakii

Mieszkam w UK . Moja corcia 2 latka od marca tego roku ma cukrzyce typu I rozpoznana w Polsce w szpitalu zrobiono jej badania w kierunku CELIAKII wyniki to IgAEma-dodatni, IgGEmA-ujemny, a-TGIgG-ujemny, a-TGIgA-ujemny. w Polsce powiedziano mi ze ma celiake ale potrzebne sa dodatkowe badania za pol roku , natomiast w UK na podstawie tylko tych badan powiedziano mi ze na pewno corka nie ma CELIAKII bo tylko IgAEma jest dodatnie a reszta jest ok . Co mam o tym myslec ? co mam dalej robic ?

Witaj,
proponuję wyeliminować jednak gluten i produkty go zawierające przy najmniej na okres 3 miesięcy, ponieważ często zdarzają się tzw. nietolerancje pokarmowe i myślę że w przypadku Pani córki to mogło by pomóc. Poza tym dieta cukrzycowa- lekkostrawna i regularność posiłków. Proszę do mnie napisać agata.jarnuszewska@dobrydietetyk.pl to postaram się do Pani wysłać wytyczne do diety dla córki.
Pozdrawiam