Praca w wojsku a cukrzyca u 34-latka

Witam serdecznie. Na początku chciałem powiedzieć, że praca w wojsku jest dla mnie bardzo ważna, stała się dla mnie sposobem na życie i nie wyobrażam sobie, żebym mógł ją zmienić. Ale od początku. Jestem żołnierzem kontraktowym, wykryto u mnie cukrzycę typu 1. I tutaj pojawia się moje pytane. Czy praca w wojsku nie jest w tym przypadku wykluczona? Czy mogę dalej pracować w wojsku, szczególnie biorąc pod uwagę poligony, suchy prowiant i nieregularny czas zajęć i posiłków> Ze stopniem starszego szeregowego nikt nie przydzieli mnie do biura, a praca w wojsku, jak już wspomniałem, jest dla mnie bardzo ważna. Czy można pogodzić pracę w wojsku i cukrzycę? Czy może choroba ostatecznie wykluczy mnie ze służby? Czy istnieje możliwość żeby żołnierz pracujący w wojsku był cukrzykiem, jeśli oczywiście pamięta o wszystkich lekach itp? Bardzo proszę o odpowiedź.

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli