Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cukrzyca, zwapnienie trzustki, zapalenie wątroby, małopłytkowość i białkomocz u alkoholika

Ojciec jest alkoholikiem. Cukrzyca (obecnie 400), zwapnienie trzustki, zapalenie wątroby, małopłytkowość(60), białkomocz. Ma 51 lat. Przebywa na odwyku, ale szanse na przestanie picia są marne, niestety. Zapytam wprost - jak dlugo on może żyć z takimi wynikami? W szpitalch jest ignorowany i niewiele można się dowiedzieć, ponieważ jest trudnym pacjentem.. Mam wrażenie, że mimo to ma konskie zdrowie, a może to po prostu alkohol go trzyma przy życiu, bo wyniki są przerażające.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Skuteczność maseczek ochronnych

Kiedy pojawiają się jakieś informacje o epidemiach, z aptek błyskawicznie znikają maseczki ochronne. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Czy mogą nas np. ochronić przed świńską grypą?

Dzień dobry,

Nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi ile Pani ojciec będzie żył. Najlepiej porozmawiać z lekarzem proowadzącym, jak dalej ojcu można pomóc po wyjściu ze szpitala; jakie są zalecenia zarówno co do leczenia uzależnienia, jak i somatycznych chorób. Niejednokrotnie pacjenci uzależnieni potrzebują wielu prób podejmowania leczenia i każda z nich jest kolejnym krokiem do wyzdrowienia.

0

Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy ośrodka terapii uzależnień. Świadczona jest tam pomoc dla rodzin osób uzależnionych. Pomogą Pani odnaleźć się w tej sytuacji, radzić sobie z uzależnionym tatą, udzielą wsparcia i psychoedukacji.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy