Ćwiczę, ale to nie przynosi efektów. Co robić?

Mam 39 lat i ważę 80 kg przy wzroście 164 cm. Od ponad roku ćwiczę 4 razy w tygodniu po godzinie, jednak to nie przynosi efektu. Błagam, co mam robić?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam!

Powinna Pani zrobić analizę składu ciała, aby dowiedzieć się, jaki ma Pani procent tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w ciele. Takie badanie można wykonać w wielu gabinetach dietetycznych. Pozwoli ono określić, jaki jest Pani problem. Warto również zbadać hormony tarczycy, których niedobór może powodować niedoczynność tarczycy. W chorobie tej objawem jest nadwaga.

Najważniejsze jest jednak przeanalizowanie swojego jadłospisu i stylu życia. Jeśli będzie Pani unikać błędów w żywieniu, masa ciała powinna ulec zmniejszeniu.

Posiłki należy spożywać często, co 3-4 godziny. Muszą być one lekkie i małe objętościowo. Powinno się spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia. Między posiłkami nie wolno podjadać. Posiłki powinny być jedzone powoli, aby organizm mógł się nasycić. Proszę zwrócić uwagę na nie przejadanie się. Należy pamiętać o śniadaniu, które jest bardzo ważne, aby przyspieszyć tempo metabolizmu na cały dzień, poprawić koncentrację i pamięć.

Powinna Pani pić duże ilości płynów, przede wszystkim niegazowanej, niesmakowej wody. Może być to również słaba herbata, herbata zielona, czerwona, biała, owocowa lub ziołowa. Należy unikać słodkich i gazowanych napoji, alkoholu, mocnej herbaty i kawy.

Należy zwracać uwagę na to, aby w każdym posiłku znajdował się produkt węglowodanowy złożony. Będą to produkty pełnoziarniste: kasze, pieczywo pełnoziarniste, ciemny ryż, makaron pełnoziarnisty lub warzywa strączkowe. Ważne jest także dostarczanie 5 porcji warzyw w ciągu dnia. Spożywanie ryb przynajmniej 2 razy w tygodniu. Codzienne spożywanie chudych produktów mlecznych: mleko 1,5%, chude lub półtłuste sery twarogowe, od czasu do czasu ser żółty (tłusty), maślanki, kefiry i jogurty naturalne.

Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.

Proszę unikać takich produktów, jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.

Proszę również dalej aktywnie uprawia sport, który nie tylko pomaga w walce z nadwaga, ale również poprawia stan zdrowia i kondycję.

Posiłki powinny być zdrowe i spożywane regularnie. Dzięki temu organizm nie będzie magazynował tłuszczu. Aktywność fizyczna dodatkowo pozwoli na utratę masy ciała i ukształtowanie sylwetki.

Powodzenia i pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty