Ćwiczenia a choroba nerek - czy kulturystyka jest bezpieczna?

Witam. Bardzo chciałbym się dowiedzieć, czy przy chorobie nerek (na przewlekłe kłębuszkowe zapalenie nerek choruje już 11 lat) mogę uprawiać sport typu kulturystyka lub coś w tym stylu. W chwili obecnej przyjmuję sterydy. Jestem dość mały (167 cm), więc chcę być choć trochę szerszy.
ponad rok temu

Witam.

Z tym pytaniem proszę zwrócić się do swojego lekarza prowadzącego. Osobiście nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.

Pozdrawiam.