Ćwiczenia cardio lub siłowe przy odchudzaniu się

moja waga jaka mam obecnie to 63 kg a wzrost 163. Zalezy mi na schudnieciu i na tym by miec szczuple, jednre nogi i plaski brzuch no i brak boczkow :) a nie wiem ile w gramach powinnam dostrczac wegli itp. I jeszcze jedno czy odchudzajac sie powinnam robic zawsze samo cardio czy rowniez silowe?

Podaż kalorii, a w tym ilość białka, węglowodanów i tłuszczy będzie zależało także od podejmowanych przez Panią aktywności fizycznych, które trzeba zsumować i stworzyć ujemny bilans energetyczny. Wiadomo, że najłatwiej jest ograniczyć ilość węglowodanów lub całkiem je wykluczyć jednak nie polecam stosowania tych sposobów. CO do aktywności to proponuję 5-10 minut rozgrzewki cardio, następnie 30-40 minut ćwiczeń ciężarem swojego ciała (ćwiczenia obwodowe, kettle, itp) a na koniec 30-40 minut ćwiczenia cardio (bieżnia, orbitrek).

Dla spalania tkanki tłuszczowej najawazniesze są ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową, czyli cardio w umiarkowanym tempie. Niemniej dla ochrony tkanki mięśniowej warto wprowadzić np. raz w tygodniu trening siłowy.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska