Ćwiczenia dla dziecka w celu zapobiegania skrzywieniom kręgosłupa

Jakie ćwiczenia wykonywać z siedmiolatkiem aby zapobiec skrzywieniom kręgosłupa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję: 1. Zwrócić uwagę na dobór tornistra: ważna jest regulacja szelek, odpowiednie usztywnienie tylnej części oraz przyleganie do pleców. Dziecko powinno nosić plecak na obu ramionach, a w środku nie powinno nosić zbędnych i ciężkich przedmiotów. 2. Proszę zwrócić uwagę na postawę dziecka podczas siedzenia przy stole, podczas chodu (czy chodzi prosto i się nie garbi). 3. Proszę postarać się nauczyć dziecko prawidłowej postawy: ściągniętych łopatek, wciągniętych pośladków, wysuniętych bioder i uniesionego podbródka. Tak błahe postępowanie naprawdę uchroni dziecko przed wadami kręgosłupa.