Ćwiczenia dla dziecka z autyzmem

Witam, Moja 2 letnia córka Amelka ma stwierdzone przez jednego specjalistę spektrum autyzmu a innego opóźnienie w rozwoju zostałam z złym sama mam obserwować i ćwiczyć z nią tylko problem jest w tym ze nie wiem jak czy mogę prosić o jakieś pszyklady ćwiczenia z córka. Błagam o pomoc

witam
to ja bym radziła pójść jeszcze do jednego specjalisty np do psychologa dziecięcego i bym sprawdziła co powie ten specjalista. Bo z autyzmem jest tak że trzeba wiedzieć czy dziecko jest autystyczne czy nie. Bo dziecko może mieć cechy autystyczne i być przy tym opóźnione w kilku sferach rozwojowych (społecznej, motorycznej, w mowie itd) albo dziecko może mieć normę intelektualną i tylko kilka cech autystycznych. Nie wiem jak jest w przypadku Pani dziecka. Proszę napisać coś więcej.
anna suligowska

Ja się takimi problemami nie zajmuję, ale sugeruję udać się do jakiejś fundacji bądź ośrodka zajmującego się autyzmem (w Łodzi Fundacja Jasia i Małgosi) lub problemami rozwojowymi (poradnie psychologiczno-pedagogiczne).
Pozdrawiam

W Łodzi świetnie funkcjonuje "Jaś i Małgosia" gdzie pracują specjaliści od autyzmu, jest również grupa wsparcia dla mam. Zachęcam do kontaktu. Koniecznie potrzebuje Pani wsparcia i szeregu informacji.

Witam.
Jeśli Pani Córeczka ma autyzm, powinna Pani skontaktować się z placówką specjalizującą się w terapii autyzmu i tam szukać fachowej pomocy. Nie ma gotowego zestawu ćwiczeń dla dzieci z autyzmem; do każdego dziecka wykwalifikowany terapeuta (bądź nawet zespół terapeutów) indywidualnie układa i realizuje program terapii. Samej będzie Pani bardzo ciężko pracować z Córeczką.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Dziecko musi uczęszczać systematycznie na terapię. Pani może ćwiczyć z dzieckiem ale dodatkowo i bardziej przy czynnościach codziennych i zabawie. Dziecko potrzebuje specjalistycznego podejścia, terapi różnorodnej: logopedy, zajęć rozwojowych, integracji sensorycznej, w zależności od potrzeb.
Rodzic powinien dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego zaburzenia, zapisać się na warsztaty i grupę wsparcia jednak nie może być jedynym terapeutą swojego dziecka.
Koniecznie proszę dowiedzieć sie o możliwości zajęć w Pani mieście, w gabinetach terapeutycznych, poradni psychologiczno pedagogicznej, itd.

Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac