Ćwiczenia fizyczne po mononukleozie

Witam serdecznie. Dwa tygodnie temu przechodziłam mononukleozę. Dziś zrobiłam badania USG jamy brzusznej oraz morfologię. Wyszło mi, że "wątroba nieznacznie powiększona o wymiarze poprzecznym 141mm", "śledziona powiększona o wymiarach największych 153x56 mm". Moje pytanie jest takie, czy jest to duże i zagrażające mi powiększenie tych narządów? Czy normalnie mogę ćwiczyć, tańczyć, pracować?

Witam,

Po prezbytej mononukleozie moze przejsciowo utrzymywac sie powiekszenie watroby i sledziony. Co do aktywnosci fizycznej poczatkowo wskazane ograniczenie wysilku fiycznego a potem jego stopniowe zwiekszanie do wartosci "z przed choroby".

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga