Ćwiczenia fizyczne po urazie stopy

Uraz miałam w niedzielę tydzień temu.Został wykonany rtg,chirurg stwierdził skręcenie stawu skok. W piątek stopę obejrzał ortopeda.Okładam stopę altacetem,noszę stabilizator.Jeśli ortopeda nie zalecił ćwiczeń to czy mimo to mogę wykonywać te z: http://www.youtube.com/watch?v=Kg-ZPtRfUrQ Ortopeda nie obejrzał płytki z rtg, bo nie miał komputera. Obie kostki stopy są opuchnięte, stopa sina w kilku miejscach.Tej nocy śniłam,że schodzę po schodach i musiałam tak szarpnąć stopą,że czuję silny ból.

Renata GrzechociĹska

Stopę należy obciążać przez ok 4-6 tygodni. Jeśli ćwiczenia nie angażują kończyn dolnych może je Pani wykonać. W przypadku nasilających się objawów lub braku ich ustępowania proszę udać się ponownie do lekarza.