Ćwiczenia fizyczne podczas miesiączkowania

Witam Jestem bardzo chuda i chodź staram się jeść dużo nie mogę przytyć. Zaczęłam ćwiczyć z butelkami z wodą robiąc codziennie parę uniesień. Jednak czy mogę też ćwiczyć podczas okresu (czasem mam silne krwawienie) i nie wiem cxzy muszę przerywać ćwiczenia na ten czas?

Witam,

Większość kobiet w okresie miesiączki rezygnuje z ćwiczeń, przynajmniej w pierwszych dniach, gdyż nadmierny wysiłek fizyczny może nasilić krwawienie. Dodatkowo część kobiet odczuwa wówczas dolegliwości bólowe i wykonywanie przy tym ćwiczeń wiązałoby się z dyskomfortem.

Mgr Paulina Filipowicz

Witam,
w czasie miesiączki nie zaleca się intensywnych ćwiczeń, typu aerobik, szybkie biegi, gry jak koszykówka, tenis, skoki przez skakankę. Z pewnością jednak nie musi Pani całkowicie rezygnować z aktywności fizycznej. Można wykonywać ćwiczenia rozluźniające lub relaksacyjne.