Ćwiczenia i dieta dla 15-latka (duża nadwaga)

Witam, mam 15 lat (chłopiec) (1995), 168 cm wzrostu i ważę aż.... 97 kg. Nigdy nie podejmowałem odchudzania ani diety, chciałbym schudnąć do wagi 60-70 kg. Wiem, że to będzie bardzo trudne, ale wykonalne. Nigdy w mojej rodzinie nie występowała nadwaga (tylko mój starszy brat jest taki bardziej "masywny"). Nie choruje na żadne choroby, które mogą być powodem mojej wagi, nie choruje także na choroby przewlekłe. Mój jadłospis: -Śniadanie, praktycznie nigdy go nie jem, a jak już muszę to jakieś płatki z mlekiem. Jak jestem w szkole, to nic nie jem do powrotu, gdy wrócę. Obiad przeważnie ziemniaki, kotlet schabowy. Później około 16 jakiś owoc banan czy jabłko. Około godziny 18 jem kolacje, różnie bywa raz jem sam chleb z masłem, a nie raz dodam sobie jeszcze szynkę, czy ser biały. Około godziny 20-21 zjem sobie jakiś owoc jeszcze. Gdy nie idę do szkoły: około 11-12 jem 2 kromki chleba z serem albo same z masłem I dalej już to samo. Prowadzę mało aktywne życie, można powiedzieć, że ćwiczę tylko na WF w szkole, teraz zbliżają się wakacje, więc jeszcze dojdzie rower. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Witam,
Osoby w Twoim wieku nie powinny stosować diet odchudzających. Jednak w Twoim przypadku nie będzie to konieczne. Wystarczy, że zmienisz swoje nawyki żywieniowe i styl życia, a uzyskasz prawidłową masę ciała.
Pamiętaj, że spadek kilogramów jest powolny i stopniowy, ale tylko dzięki temu pozostanie trwały. Przede wszystkim Twoje nawyki żywieniowe są błędne i powinieneś jak najszybciej je zmienić: - codziennie jedz śniadanie. Jest to najważniejszy posiłek dnia, który napędza Twój metabolizm na cały dzień, poprawia koncentrację i pamięć, - posiłki spożywaj regularnie co 3 godziny. Jedz 4-5 posiłków dziennie- śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację - nie omijaj posiłków - unikaj tłustych mięs, wędlin i serów żółtych - do każdego posiłku dodawaj warzywa - pij duże ilości wody i herbaty. Unikaj wody smakowej, napojów słodzonych i gazowanych - nie spożywaj produktów typu fast-food, chipsów, słodyczy.
Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Pamiętaj, żeby nie stosować diet odchudzających na własną rękę, Lepiej udaj się do dietetyka po profesjonalna pomoc.
Pozdrawiam.