Ćwiczenia i dieta dla 15-latki

Mam 15 lat ważę 72 kg. mam 167 cm wzrostu i chciałabym schudnąć. Jakie ćwiczenia i dieta byłyby dal mnie najlepsze?
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Dieta powinna być pełnowartościowa i zbilansowana. Powinna Pani zjadać 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h, Śniadanie powinno być jedzone do 1h po przebudzeniu zaś kolacja 3-4h przed snem. musi Pani zrezygnować z żywości silne przetworzonej, tłustej, jedzenia typu fast food oraz słodyczy i słonych przekąsek np paluszki, chipsy. Nie może Pani sięgać po kolorowe napoje, napoje gazowane.
Najlepiej zacząć dzień od śniadania bogatego w węglowodany złożone czyli np płatki owsiane na mleku, pieczywo ciemne z chuda wędlina i warzywami, na obiad zjada Pani chude mięso lub ryby do tego razowy ryż, kaszę czy ciemny makaron oraz warzywa a na kolacje produkty bogate w białko np twaróg, jaja, tuńczyka, chude mięso czy ryby. Pomiędzy 3głównymi posiłkami powinny być jeszcze przekąski w postaci II śniadania oraz podwieczorku np naturalny jogurt, kefir czy maślanka z owocami oraz można dosypać np łyżkę płatków owsianych czy otrąb
Na początek proponuję wysiłek fizyczny 3-4razy w tygodniu po około 40-45 min. Mogą to byc ćwiczenia rozciągające, cardio czy inne ale dostosuje je Pani do własnych możliwości. Nie można od razy się zbyt mocno forsować.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje dietetyczna 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk