Ćwiczenia i dieta na pozbycie się tłuszczu z brzucha, ud i pośladków

Witam mam 13 lat. Mam 171 cm i 63 kg. Chciałabym ważyć 57 kg, ponieważ moim celem jest wyrobienie fajnej figury, no i żeby się moi znajomi ze mnie nie śmiali. Chciałabym pozbyć się tłuszczu na udach brzuchu i pośladkach do końca wakacji. Proszę o podanie konkretnych przykładów ćwiczeń i przykład konkretnej diety. Z góry dziękuje i proszę o odpowiedź.
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Podana masa ciała mieści się w normie. Myślę, że w tym przypadku samo odchudzanie nie będzie konieczne, zwłaszcza, że organizm znajduje się w fazie intensywnego rozwoju, przez co wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze. Warto jednak zwiększyć aktywność fizyczną, z uwzględnieniem ćwiczeń modelujących poszczególne partie ciała.
Przykładowymi ćwiczeniami na partie brzucha są : skłony do przysiadu, brzuszki proste i skośne
W przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach ud pomocne będzie bieganie, przysiady, skakanie na skakance, czy też jazda na rowerze.
W zakresie diety wystarczy stosowanie się do zasad zdrowego odżywiania poprzez regularne spożywanie posiłków w równych odstępach czasowych, wybieranie pełnoziarnistych produktów zbożowych i chudych produktów mlecznych, unikanie tłuszczu zwierzęcego i zastępowanie go tłuszczem roślinnym (margaryny roślinne, oleje roślinne), unikanie słodyczy, kalorycznych przekąsek i napojów z dodatkiem cukru.
Przykładowy dzienny jadłospis mógłby wyglądać następująco:
śniadanie: owsianka na mleku (1,5%) z jabłkiem i brzoskwinią
II śniadanie: pieczywo pełnoziarniste z sałatą, ogórkiem i polędwicą z kurczaka
obiad: makaron pełnoziarnisty zapiekany kurczakiem w ziołach z brokułami i pieczarkami w sosie jogurtowym
podwieczorek: koktajl z banana i malin z płatkami żytnimi ( na bazie jogurtu naturalnego )
kolacja: sałatka z mixu sałat, ogórka, pomidora, papryki, rzodkiewki, sera twarogowego, z oliwą z oliwek i grzankami pełnoziarnistymi