Ćwiczenia i dieta na spalenie tłuszczu z brzucha, ramion i ud

Witam. Mam 14 lat, 166 wzrostu i ok. 56 kg. Nie chodzi mi o stracenie wagi, tylko i spalenie tłuszczu z brzucha, ramion i ud. Głównie o ćwiczenia, bo wzmocnić mięśnie umiem. mam naprawdę sporo tłuszczu na udach i brzuchu, z łydek jestem zadowolona. Na pewno będą państwo znali jakieś dobre ćwiczenia i porady. Pozdrawiam.
14 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam serdecznie
W kwestii diety, największe zastosowanie znajdą tu zasady zdrowego odżywiania, a więc : regularne spożywanie posiłków w ilości pięciu dziennie w stałych odstępach czasowych, urozmaicona dieta bogata w warzywa i owoce, produkty zbożowe z pełnego ziarna, chude mięso i niskotłuszczowe produkty mleczne, unikanie smażenia na rzecz gotowania na parze, w wodzie i duszenia, rezygnacja ze słodyczy i kalorycznych przekąsek, a także wód smakowych i soków z dodatkiem cukru.
Kluczowym aspektem będzie natomiast regularna aktywność fizyczna, realizowana każdego dnia w ilości minimum 45 minut.
Zalecana jest gimnastyka, a w tym przysiady, brzuszki, pompki damskie, skłony, ćwiczenia rozciągające, ale również zajęcia aerobiku, jazda na rowerze, pływanie, czy też popularna w ostatnim czasie zumba. Przy zastosowaniu takiego trybu życia już po kilku miesiącach widoczne będą pierwsze efekty. Warto uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość.