Ćwiczenia i dieta pozwalające wymodelować uda

Dzien dobry. Mój problem to niewiarygodnie grube uda. Mówi mi to każdy i to staje się już nieznośne. Stosowałam różne diety i ćwiczenia, ale bez żadnego efektu. Proszę o pomoc.. Jakie ćwiczenia stosować i na czym ma polegać dieta? Czy ćwiczenia mel b są warte polecenia? Przez jaki czas stosować dietę i ćwiczenia?

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Po pierwsze chciałbym powiedzieć, że to Pani sama powinna oceniać czy jest zadowolona ze swojego wyglądu a nie dopasowywać go do wyobrażeń innych. Co do ćwiczeń i diety, bez możliwości analizy Pani dotychczasowej diety, poziomu i rodzaju aktywności fizycznej mogę udzielić ogólnej porady. Dieta sprzyjająca wysmukleniu mięśni powinna być bogatsza w węglowodany kosztem mniejszej ilości białka. Wysiłek powinien być aerobowy i wytrzymałościowy (polecam bieganie, nordic walking). Bez możliwości konkretnej analizy nie jestem w stanie udzielić bardziej szczegółowych zaleceń.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski