Ćwiczenia i orteza po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego

We wrześniu zerwałam wiązadło krzyżowe przednie ,stosowane leczenie to zabiegi 20 -laser,jonoforeza,magnetronicik.Nie było rekonstrukcji.Obecnie lekarz zalecił mi zakup ortezy donjoy legen ,jej koszt o.k 500zl ,więc zakupiłam donjoy tromp,czy ona spełni tę rolę..? i drugie pytanie czy teraz moge znów korzystac z zabiegów znów i trzecie pytanie czy ćwiczyc te usztywniona nogę juz teraz,boli jest ścierpnięta.prosze o odpowiedz,dziekuje.

Witam,
jeśli odczuwa Pani ból nie ma sensu wykonywać ćwiczyć, warto powtórzyć serię zabiegów i obserwować kolano. Dobrze, że na Pani ortezę to ważny element rehabilitacji. Niestety urazy kolana są bolesne i czas dochodzenia do formy może potrwać kilka miesięcy. Kiedy ból ustąpi proszę udać się do fizjoterapeuty, który dokładnie obejrzy, zbada kolano i zaleci ćwiczenia.
Powodzenia:)