Ćwiczenia i rehabilitacja po operacji ciasnoty podbarkowej z zapaleniem kaletki

3tyg temu mialam operacje prawego barku(ciasnota podbarkowa z zapaleniem kaletki). Obecnie staram się poruszać ręka.Rehabilitacje zaczynam dopiero pod koniec msc. Reke moge podniesc co najwyzej na wysokosc klatki piersiowej, pozniej odczuwam dyskomfort i wyzej jej nie podniose.Ponadto przy jej unoszeniu podnosi mi sie tak jaby caly bark. Prosze o rade jakie cwiczenia moge wykonywac sama w domu aby stan sie poprawil, nie moge nic znaleźć w internecie . Prosze o odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

Jest szereg dostępnych ćwiczeń, jednak bez możliwości ich zaprezentowania i kontroli poprawności wykonywania nie podejmę się ich wyjaśnienia. Sugeruję natomiast nie czekać do końca miesiąca i rozpocząć rehabilitację szybciej. Szybka rehabilitacja znacznie poprawia wyniki leczenia operacyjnego.