Ćwiczenia i skuteczna dieta na płaski brzuch dla 13-latki

Mam 13 lat, 165cm wzrostu i waże 53kg. Czy to jest prawidłowa waga? Chciałabym mieć płaski brzuch, ale nwm jakie ćwiczenia są najlepsze, szukam także diety która mi w tym pomoże . pomożecie??
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Aktualnie Twoja masa ciała znajduje się w normie, dlatego tez odchudzanie nie jest wskazane. Mimo to warto zadbać o prawidłowy styl życia, poprzez regularną aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Wskazane jest spożywanie ok 4-5 posiłków dziennie, składających się ze zdrowych produktów spożywczych takich jak pełnoziarniste produkty zbożowe, produkty mleczne, chude mięso, ryby (zwłaszcza morskie, bogate w kwasy omega-3), warzywa i owoce oraz oleje roślinne. Unikać należy natomiast kalorycznych przekąsek, słodyczy, słodzonych napojów.
W zakresie aktywności fizycznej wskazany jest wybór ulubionej formy sportu, która będzie realizowana z przyjemnością.

53 kg przy 165 cm wzrostu to prawidłowa masa ciała. Natomiast za tłuszcz odkładający się głównie w okolicach brzucha odpowiada m.in. wysoko przetworzone jedzenie, dania typu fast food, słodycze, słodkie napoje gazowane. Tego typu produktów proszę unikać, odżywiać się regularnie, wdrożyć aktywność fizyczną i ćwiczenia skupiające się na mięśniach brzucha.