Ćwiczenia i żywienia dla 13-latki a wzdęty brzuch i cellulit

Witam! mam 13 lat imię Agata waże 51 kg mam 160-161 cm wzrostu z rana jak się obudze moje nogi i brzuch są bardzo chude jak zjem śniadanie odrazu się większe robią i się wstydze przy kimś usiąść na brzuchu od razu robią się wielkie fałdy i się wstydze np. w stroju kąpielowym. mam wielki celulit , uda , łydki , brzuch dużo nie jem proszę o pomoc jak mam się odżywiać i jakie mam ćwiczenia sporty uprawiać! bardzo proszę o pomoc :) !
13 LAT ponad rok temu

Agata, nieprawidłowa dieta może sprzyjać występowaniu wzdęć i uczucia pełności w brzuchu. Kwestia cellulitu również jest związana z dietą jak i aktywnością fizyczną. Przede wszystkim dbaj o właściwe nawodnienie organizmupij co najmniej 1,5-2 l płynów dziennie (wody mineralnej, herbaty ziołowej, herbaty zielonej, owocowej czy białej) unikaj natomiast napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier). To pomoże nie tylko zredukować uczucie wzdęć, ale także wspomoże walkę z cellulitem, którego głównym wrogiem jest regularna aktywność fizyczna. Pamiętaj, że cellulit występuje u większości kobiet, dlatego nie jest niczym niezwykłym, że również borykasz się z tym problemem. Jesteś bardzo młoda, cały czas rośniesz i się rozwijasz – zadbaj o zrównoważoną i pełnowartościową dietę. Zapoznaj się z materiałami np. http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-pulapki-ktorych-trzeba-unikac http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy Pozdrawiam.