Ćwiczenia korygujące odstające łopatki

Odstające łopatki jakie ćwiczenia na korekcję ??

Dzien dobry,
przed zleceniem odpowiednich ćwiczeń, konieczne jest zapoznanie się z przyczynami, które powodują, że łopatki nie przylegają do tylnej ściany klatki piersiowej.
pozdrawiam

Taki problem może wynikać ze słabego napięcia mięśniowego mięśni grzbietu. Ważne jest ich wzmocnienia. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który wykluczył choroby kręgosłupa, którym może towarzyszyć odstawanie łopatek. Kiedy to zostanie wykluczone, należy wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń. Nie polecam dużych ilości pompek czy ćwiczeń wzmacniających klatkę piersiową, ponieważ mięśnie obręczy barkowej są często przykurczone w tym wypadku.