Ćwiczenia mięśni pośladków

Czy można ćwiczyć mięśnie pośladków na siedząco w taki sposób że się je napina? czy może to spowodować rozrost mięśni?

Ćwiczenie o których Pani mówi to ćwiczenia izometryczne ale o niewielkiej intensywności. Mogą one utrzymywać mięśnie w dobrej kondycji i zapobiegać zmniejszaniu się masy mięśniowej ale nie spowodują one przyrostu tkanki. Żeby zwiększyć masę mięśniową należy wykonywać izolowane ćwiczenia siłowe (mało powtórzeń z submaksymalnym obciążeniem).

Witam,

Taki rodzaj spięcia mięśni pośladkowych zapewni jedynie ich odżywienie, przy rehabilitacji zapobiegnie zanikowi. Natomiast, aby przyczynić się do rozrostu należy wykonywać inny rodzaj ćwiczeń - np. 4 serie z małą ilością powtórzeń ale takim ciężarem, że ostatnie powtórzenie sprawi już duży trud.