Ćwiczenia na bieżni w celu odchudzania

Od miesiąca ćwiczę na bieżni vacu fit. Proszę o informację z jaką prędkością chodzić, jaki ustawić kąt nachylenia bieżni, aby schudnąć. Nie chcę budować masy mięśniowej.

Witam serdecznie,

Może zacznijmy od tego, że budowanie masy mięśniowej nie jest prostą sprawą. Oprócz odpowiedniej diety należy wprowadzić też trening siłowy, czyli ćwiczenia wzmacniające i pomagające zwiększyć masę mięśniową.I nawet w takich warunkach kobieta (ze względu na brak odpowiednich hormonów) nie będzie miała sylwetki kulturysty, jeśli się tego Pani obawia. Tak naprawdę trening siłowy jest właśnie wskazany dla kobiet, bo bardzo szybko pomaga w modelowaniu sylwetki i przyspieszeniu metabolizmu, dlatego oprócz treningów z bieżnia polecam dodać 1-2 trening z ciężarkami ogólnorozwojowe. Z pewnością zauważy Pani różnicę. Aktywność podczas ćwiczeń lepiej odnosić do tętna. Jeśli zależy Pani na spalaniu tkanki tłuszczowej Pani tętno powinno wynosić około 110-115. Na tej bieżni nie można przekraczać prędkości 7 km/h, a długość treningu wynosi przeważnie 30 minut. Bez odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej nie uda się schudnąć lub wyniki będą niezadowalające. Przez ten miesiąc powinna Pani zmniejszyć wagę o 4-5 kg lub zaobserwować zmniejszenie się obwodów ciała.
Zapraszam na stronę naszej poradni dietetyczne, gdzie może Pani porozmawiać z dietetykiem na temat planu dietetycznego i opracowaniu działań, które pomogą zrealizować Pani cel.
Chat znajdzie Pani na stronie www.kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann