Ćwiczenia na biodra i uda dla 14-latki

Mam 14 lat , 162 cm wzrostu i waże 69 kg. Chciałabym schudnąć, mam szerokie biodra i gróbe uda. Jak to zmienić ?
14 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała mieści się jeszcze w granicach normy, jednak jest to już górna granica. Polecam przeanalizować codzienny jadłospis i skonfrontować go z zasadami zdrowego odżywiania. Często nieznaczne modyfikacje mogą przynieść ogromne efekty.
Proponuję spożywać posiłki 5 razy dziennie, w mniejszej ilości, średnio co 4 godziny. W ten sposób organizm reguluje metabolizm i nie magazynuje składników "na zapas", co zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej
Istotny aspekt stanowi też urozmaicenie diety - jadłospis powinien składać się z produktów zbożowych (najlepiej pełnoziarnistych, które zawierają wiele cennych składników mineralnych oraz duże ilości błonnika), białka zwierzęcego (ryby, chude mięso, jaja, produkty mleczne) i tłuszczu bogatego w nienasycone kwasy tłuszczowe (olej rzepakowy, słonecznikowy, sojowy, oliwa z oliwek- dodawane na surowo do dań i sałatek), a także ze świeżych warzyw i owoców.
W kwestii modelowania partii ud i bioder,polecam regularne ćwiczenia:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki

Witam. Zacznij także dbać o swoją codzienną dietę – nie jedz dużych objętości, nie przejadaj się, staraj się wybierać produkty jak najmniej przetworzone – unikaj serków i jogurtów owocowych czy smakowych (także tych light), produktów typu fast food, gotowych dań, sosów w słoiczkach czy w proszku, napojów słodzonych (zwróć uwagę czy pijesz sok 100% czy może napój/nektar do, których dodawany jest cukier). Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pamiętaj, że takie zmiany powinnaś wprowadzić na stałe.
Jeśli chodzi o Twoje uda i biodra warto, abyś zaczęła regularnie ćwiczyć (3 razy w tygodniu). Podaję przykładowy zestaw ćwiczeń: 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Do tego możesz dodać ćwiczenia rozciągające po każdym treningu - tzw. stretching.
Pomogą Ci następujące ćwiczenia:http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-posladki http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki Pozdrawiam.