Ćwiczenia na dobrą pamięć

Witam. Chciałbym zdobyć jakieś informacje , jakie techniki pamięciowe są najbardziej efektywne np jakim sposobem się uczyć Języka Obcego , jakim sposobem zapamiętywać słowa , jakie są metody efektywnej nauki , by te słowa zapamiętać , na długo i , jak działa metoda skojarzeń , jak ją rozumieć i jak są w właściwy sposób wykorzystywać . Pozdrawiam

Warto poszukać takiej techniki, która Panu będzie najlepiej odpowiadać ze względu na preferowany przez Pana kanał zmysłowy (wzrokowy, słuchowy, kinestetyczny itp). Ogólnie bowiem skuteczność technik najbardziej zależna jest od ich dopasowania do potrzeb i możliwości konkretnego człowieka.