Ćwiczenia na klatkę piersiową bez angażowania rąk

Witam, proszę o pomoc w sprawie ćwiczeń. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś ćwiczenia na klatkę piersiową przy których nie trzeba korzystać z rąk? Wiem, że to dziwne pytanie, ale niedawno miałem operację łokcia i nie mogę wykonywać pompek, podnosić bardzo ciężkich przedmiotów. Jestem ogromnym maniakiem aktywności fizycznej, lubię siłownię i nie chciałbym, żeby niedawno przebyta operacja miała bardzo duży wpływ na wygląd mojego ciała. Tak jak wspomniałem zależy mi na ćwiczeniach na klatkę piersiową, które nie będą dodatkowo obciążać mojego zoperowanego łokcia, a będą równie skuteczne jak te z wykorzystaniem rąk. Ćwiczenia na klatkę mógłbym wykonywać zarówno w domu, jak i na siłowni. Mam możliwość korzystania z lżejszych sztang i hantli, tylko najważniejszą kwestią jest to jak ich używać bez obciążania łokcia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

Obawiam się, że niestety nie ma takich ćwiczeń, które dawałaby widoczne efekty
. Prawie wszystkie ćwiczenia angażują w jakiś sposób ręce czy to pompki, krzyżowanie linek na wyciągu, wyciskanie na maszynach typu butterfly czy typu hammer, praca z hantlami. Ćwiczenia związane są albo z ilością powtórzeń lub obciążeniem. Jeśli ćwiczenie nie można zwiększać pod kątem obciążenia (ze względu na łokieć) to może spróbować Pan zwiększyć liczbę powtórzeń i nie skupiać się na rozbudowie tej części ciała, a zatrzymaniu jej w tym momencie, aż minie okres rehabilitacji.
Myślę, że bezpieczniej będzie teraz skupić się na pełnej regeneracji i odpoczynku, aby nie doszło do jakiś powikłań. Polecam również skonsultować się z fizjoterapeutą lub osobą prowadzącą rehabilitację w celu potwierdzenia czy nie ma możliwości ćwiczeń na klatkę piersiową bez obciążania rąk.

Zwracam również uwagę na dietę, która powinna również być dopasowana do Pana obecnej aktywności fizycznej.
Zapraszam do zapoznania się z materiałami zawartymi na naszej stronie www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann
www.kalorynka.pl