Ćwiczenia na odchudzenie pupy

Mam 18 lat i jestem wzrostu 174 cm i ważę 71 kg czy mam ja nadwagę??? Jakie są najleprze diety i ćwiczenia aby schudnąć . Bym chciała schudnąć do 63 kg. JAk mam to zrobić?? czy trzeba koniecznie ćwiczyć. Jak chudnąć z pupy, bo mam ją największą. Jakie polecacie ćwiczenia.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
Zdrowa zbilansowana dieta, zmiana nawyków żywieniowych + regularna aktywność fizyczna pozwolą osiągnąć ładną sylwetkę. Każdy z tych elementów musi się uzupełniać i jeśli chcemy osiągnąć na prawde zadowolające efekty konieczna jest obecność tych dwóch elementów.

W razie pytań, proszę pisać. pozdrawiam!

Dla większości panów w miarę wydatna "pupa" to pozytywny "mały" erotyczny fetysz.
W kulturze latynoskiej jest to jeszcze ważniejsze na przykład...
Szczupłe te części ciała bardzo promują dyktatorzy mody...
Tylko część heteroseksualnych panów oraz także biseksualni panowie preferują smukłe pośladki i "wąskość" w biodrach u partnerek.
Nie generujmy więc niepotrzebnie problemu...
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Witam. Żeby redukować wagę trzeba ustalić odpowiedni program żywieniowy połączony z odpowiednimi ćwiczeniami. Niestety nie da się zagwarantować, iż zacznie się chudnąć z danych części ciała, a inne zostaną nienaruszone. Tu wchodzą w gre predyspozycje genetyczne i powinno się zwrócić uwagę na członków Rodziny jaką mają budowę. Chcąc zachować proporcje ciała sugeruje wzmacniać górne partię ciała czyli grzbiet, klatkę, ramiona i delikatnie nogi i core bez nacisku właśnie na pośladki, gdyż, jeżeli jeszcze w tym miejscu np mamy tkankę tłuszczową mięśnie będą się pod nią budować i zamiast się zmniejszać będą się powiększać. Do tego proszę dołożyć treningi CARDIO. Na pewno nie ćwiczyć codziennie najlepiej co drugi dzień. I tak jak wcześniej powiedziałam odpowiednie do ćwiczeń żywienie.

Witam, Pani masa ciała jest w granicach normy. Stosunek masy ciała do wzrostu (BMI) wynosi 23,5, jeśli masa ciała mieści się w przedziale między 18,5 a 24,9 jest ona prawidłowa. Jeśli zależy Pani na obniżeniu wagi ćwiczenia na pewno byłyby najlepszym sposobem w połączeniu z racjonalną dietą odpowiednią dla Pani zapotrzebowania. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

W tym momencie Pani BMI (współczynnik prawidłowej masy ciała powstały przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach) wynosi 23,5, co wskazuje na wagę zdrową. Nie powinna Pani dużo chudnąć, a zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe, tak aby dieta nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym a stała się Pani zdrowym stylem życia. Powinna Pani stosować się do kilku ważnych zasad a osiągnie Pani zgrabną i smukłą sylwetkę.
Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawione. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego. Dieta powinna być dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Pamięta Pani również ze ie chudniemy miejscowo z danych partii ciała np pupy. tłuszcz spala sie równomiernie z całego ciała.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę, wiec warto się ruszać. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta. Nie może Pani przyjmować zbyt mało kcal bo w tym momencie zacznie zachodzić katabolizm i zamiast budować mięśnie będzie je Pani spalać.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam, dobrym sposobem na pozbywanie się tłuszczu z dolnych partii ciała jest bieganie (bieganie pod górkę będzie jeszcze lepsze, ponieważ jest bardziej intensywne). Dobrze jest także połączyć trening kardio z treningiem siłowym z obciążeniem który spowoduje przyśpieszanie metabolizmu, a tym samym szybciej zacznie spalać się tłuszcz. Przykładowy zestaw ćwiczeń siłowych:
1.Przysiady w bok, nisko pośladki 2.Przysiad klasyczny 3.Start to sprintu (przenosisz środek ciężkości na jedną nogę którą lekko zginasz, drugą robisz ruch jakbyś chciała uderzyć się w klatkę piersiową kolanem) – ciało lekko pochylone jak do szybkiego biegu ale plecy proste 4.Wykroki chodzone i w miejscu. 5.Wyprosty nóg na maszynie. Równie ważna w walce z tłuszczem jest dieta. Należy dążyć do obniżenia kaloryczności w diecie uwzględniając jednocześnie Pani zapotrzebowanie energetyczne. W celu redukcji tkanki tłuszczowej musi ograniczyć Pani w diecie węglowodany proste i zastąpić je złożonymi (pieczywo razowe, grube kasze, otręby). Dostarczać odpowiednią ilość białka, głównie w postaci chudego mięsa i nabiału, a także ograniczać tłuszcze nasycone. W diecie nie powinno zabraknąć warzyw i owoców. Najważniejsze, aby prawidłowe żywienie szło w parze z treningiem. W razie ustalenia planu żywieniowego bądź treningowego zapraszam na www.nvit.pl, Pozdrawiam, Łasek Natalia