Ćwiczenia na oponkę na brzuchu oraz redukcję obwodu ud

Witam.Jakie ceiczenia wykonywac aby pozbyc sie oponki oraz grubych ud ? Waze 57kg przy wzroscie 165 :( jestem gruba , przeszkadza mi to , wstydze sie wlasnego ciala. Mam 18 lat , mam chlopaka dlatego zalezy mi zeby jak najszybciej schudnac bo wstydze sie nawet jego samego :( prosze o pomoc

Witam. Każde ćwiczenia należy zaczynać od rozgrzewki, które mają za zadanie zwiększyć ciepłotę ciała. Następnie można przejść do treningu siłowego z obciążeniem który spowoduje przyśpieszanie metabolizmu, a tym samym szybciej zacznie spalać się tłuszcz. Można spróbować tego: http://nvit.pl/blog/12-zero-wymowek. Dobrym sposobem na pozbywanie się tłuszczu z dolnych partii ciała jest bieganie (bieganie pod górkę będzie jeszcze lepsze, ponieważ jest bardziej intensywne). Poniżej przykładowy zestaw ćwiczeń na brzuch: Hula hop: 15 min dziennie. Skłony: Stań lekkim rozkroku i wykonaj skłon wprzód do każdej z nóg, ale nie zginaj przy tym kolan. Unoszenie nóg: Połóż się na plecach, ręce wyciągnij wzdłuż tułowia. Podnoś złączone nogi na wysokość 2-3 centymetrów i wytrzymaj tak 15 sekund. Nożyce: Połóż się na plecach z rękami ułożonymi wzdłuż ciała. Wymachuj nogami podniesionymi 10-15 cm nad ziemią. Przyciąganie nóg do klatki piersiowej: Połóż się na podłodze i oprzyj na łokciach. Przyciągnij prawą, zgiętą w kolanie nogę do klatki, następnie powtórz to z lewą nogą. Na koniec przyciągnij do klatki piersiowej złączone nogi. Przenoszenie piłki: Usiądź na podłodze, a nogi lekko zgięte do góry. Piłkę trzymaną w dłoniach przenoś raz na lewy, raz na prawy bok, dotykając nią podłoża. W trakcie wykonywania ćwiczeń należy również przestrzegać prawidłowej diety. Należy spożywać 5-6 posiłków w ciągu dnia, zaczynając od śniadania. Posiłki powinny być regularne. Ostatni posiłek spożywamy 2-3 godz przed pójściem spać. Ważne, aby dieta opierała się na węglowodanach złożonych (pieczywo razowe, płatki owsiane), jednocześnie unikając węglowodanów prostych (pieczywo pszenne, ciastka). W diecie należy zadbać o odpowiednią podaż biała do budowy mięśni tj. chude mięso, ryby, nabiał. Najważniejsze, aby prawidłowe żywienie szło w parze z treningiem. W razie przeanalizowania Pani dotychczasowego sposobu żywienia i ustalenia planu żywieniowego bądź treningowego zapraszam do kontaktu www.nvit.pl Pozdrawiam, Łasek Natalia

Droga Pani,

Postrzeganie własnego ciala jest sprawą subiektywna, jednak Pani BMI (Body Mass Indeks - czyli współczynnik dający informacje o ew. niedowadze, nadwadze, otyłości) wynosi niespełna 21. Zakres normy to 20-25 zatem jest Pani w blisko dolnej granicy normy. Z pewnością więc nie jest Pani "gruba". Jestem przekonana, że Pani chłopak podziela moje zdanie. Polecam zdrowo się odżywiać, regularnie spożywać posiłki, unikając tłustych, słonych przekąsek, nadmiaru słodyczy i słodkich napojów. Wiosna tuż tuż, więc zachęcam do jazdy na rowerze, pływania, joggingu lub zapisania się na aerobik, poczuje się Pani lepiej. Przede wszystkim zachęcam do pokochania własnego ciała :)

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

A może zmienić sposób żywienia? Same ćwiczenia nie wystarczą, są uzupełnieniem dobrego żywienia i wtedy gwarantują sukces...pozdrawiam i życzę wyważonych decyzji.

Witam serdecznie,

Podstawową rolę odgrywa dieta, która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawione. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

Ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu. Jeżeli chodzi o spalenie ,,oponki'' to nie warto katować się milionami brzuszków ponieważ dzięki nim nie spali Pani tkanki tłuszczowej a wzmocni mięśnie brzucha. Jeżeli ma Pani tkankę tłuszczową w tym miejscu to i tak wzmocnione mięśnie nie będą widoczne pod jej warstwą. Proponuje zaczęć od ćwiczeń cardio a potem treningów siłowych. Na uda bardzo ładnie działają przysiady. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta. Nie może Pani przyjmować zbyt mało kcal bo w tym momencie zacznie zachodzić katabolizm i zamiast budować mięśnie będzie je Pani spalać.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk