Ćwiczenia na orbitreku po wymianie stawów biodrowych

Moja mama przeszła operacje wymiany obu stawów biodrowych. Czy może bez przeszkód ćwiczyć na orbitreku? Od operacji minęło juz ponad 10 lat.

Szanowna Pani

Tak, jak najbardziej, Pani matka może ćwiczyć na orbitreku. Proszę ją wspierać i motywować do ćwiczeń, bo tylko takim stałym, sumiennym bodźcowaniem organizmu, zapewni sobie zdrowie.
Jeszcze lepiej byłoby gdy Pani wraz z Pani matką razem pochodziły przy użyciu kijków do nordic walking. To by pozwoliło cieszyć się Paniom wspólnym spędzaniem czasu i wspierałoby budowanie kondycji i zdrowia.

z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
lekarz zespołu ARTROCENTER.PL