Ćwiczenia na płaski brzuch dla 15-latka

Witam,jestem 15 chłopakiem.Mam 174cm wzrostu i wazę 72kg.Mam problem z moim brzuchem,bo jest on zbyt duży i nie jest płaski,a chciałbym miec taki.Nie wiem jakie robić ćwiczenia i jaka dieta będzie dobra.Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponuję stosowanie codziennych ćwiczeń modelujących partie brzucha - http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
Nie dadzą one co prawda natychmiastowych efektów, ale po pewnym czasie codziennego ich wykonywania widoczna będzie różnica.
W kwestii diety, warto zadbać o wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych.
Zalecałabym wprowadzenie 5 posiłkowego trybu żywienia - jedząc mniej, ale częściej regulujemy tempo metabolizmu i zapobiegamy uczuciu głodu pomiędzy posiłkami (będącego podstawową przyczyną podjadania).
Wskazana jest też rezygnacja ze słodyczy (w tym również pieczywa cukierniczego typu drożdżówki, pączki, ciastka francuskie itp.), napojów słodzonych (dosładzanie kawy i herbaty, gotowe soki, wody smakowe)
oraz słonych przekąsek typu chipsy, krakersy.
Należy natomiast zwiększyć spożycie produktów mlecznych (jogurtów naturalnych , kefirów, maślanek, mleka), chudego mięsa i ryb, owoców i warzyw oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemne pieczywo, kasze, ryż brązowy, makaron razowy, płatki owsiane, płatki razowe, otręby).

Witam,
Twoja masa ciała jest prawidłowa, więc na pewno odradzamy diety odchudzające. Można natomiast zwiększyć nieco ilość białka w jadłospisie i potrenować mięśnie brzucha. Wówczas mięśnie będą miały z czego się utworzyć.
Odpowiednie ilości białka będą się mieściły w takich ilościach:
3-4 x dzień chudy nabiał np. mały jogurt, szklanka mleka, serek wiejski, biały ser chudy pół kostki
+ chude mięso pierś kurczaka/indyka + chude wędliny kilka plasterków
+ produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce
+ niewielka ilość tłuszczów roślinnych np. oliwy, orzechów, pestek dyni, słonecznika itd.
Aby dokładnie dopasować ilości należałoby się zwrócić już bezpośrednio do dietetyka na wywiad dietetyczny i pomiary składu ciała
Pozdrawiam
Ewa Ceborska