Ćwiczenia na poprawę kondycji i dobre samopoczucie

Jakie ćwiczenia są dobre na poprawę ogólnej kondycji i samopoczucia?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Każda forma sportu w tym zarówno dyscypliny sportowe jak i ćwiczenia gimnastyczne wpływają na poprawę kondycji i samopoczucia. W trakcie wysiłku fizycznego organizm produkuje większe ilości endorfin - hormonów odpowiadających za błogostan i dobry nastrój. Najważniejsze, aby wybierać te formy aktywności które sprawiają nam największą przyjemność i które możemy realizować na przykład z przyjaciółmi czy rodziną. Wtedy połączymy korzyści płynące z regularnej aktywności ( regulacja metabolizmu, normalizacja masy ciała, poprawa kondycji, poprawa zdrowia i odporności) oraz przyjemność spędzania czasu z bliskimi osobami.