Ćwiczenia na przywrócenie sprawności palca i stopy po operacji haluksa

Witam, jestem 9 tygodni po operacji haluksa. Miałam operowane dwa sąsiednie palce i skracane kości. Po 6 tygodniach zdjęłam but i od tego czasu stopa oraz paluch nadal są opuchnięte. Moczę nogę w solance i smaruję ją żelem Reparil Gel N oraz ćwiczę paluch ruszając nim w górę i dół. Paluch nadal jest trochę sztywny, nie przylega do podłoża, a chodzenie sprawia mi trochę bólu. Czy są jakieś inne ćwiczenia na przywrócenie poprzedniej sprawności palca i stopy, które można wykonywać w domu.?

Jeżeli lekarz udzieli zgody na rehabilitację podczas wizyty kontrolnej można udać się do fizjoterapeuty w swoim mieści. Póki co pozostaje to co Pani obecnie robi, poza ruchami palucha proszę angażować staw skokowy i kolanowy. Natomiast indywidualnie z fizjoterapeutom będą stosowane inne metody fizjoterapeutyczne, które pozwolą wrócić do w miare możliwej sprawności.