Ćwiczenia na rollerze przy napiętym mięśniu powięzi szerokiej

Witam, Jak długo należy wykonywać ćwiczenia na rollerze aby wyleczyć napięty mięsień powięzi szerokiej? Ile razy dziennie? Ile minut? Ile dni?, byłbym wdzięczny za podpowiedź doświadczonego fizjoterapeuty , Pozdrawiam

Witam, wszystko zależny od stanu Pana mięśnia. Czas rolowania dla jednej partii mięśni nie powinien przekraczać 3 min. Po tygodniu codziennego rolowania mięśnia powinien czuć Pan zadowalające efekty. Przeciwwskazaniem do ćwiczeń z wałkiem są krwiaki, siniaki, skręcenia, świeże urazy, itp. Jeśli po pierwszym rolowaniu wystąpią siniaki, proszę zrobić przerwę.
Pozdrawiam