Ćwiczenia na skakance a odchudzanie

Witam, mam pytanie odnośnie skakanki.. czy skacząc na skakance od 3 do 4 dni w tyg. schudnę z ud, brzucha i przede wszystkim z łydek, ale słyszałam, że skacząc można tylko rozbudować mięśnie nóg...? I czy będąc przy tym na diecie do 1000-1200 kcal + 4 razy w tyg. wf po 45 min. Moje pytanie brzmi czy schudnę i ile w ciągu miesiąca? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Witam,
nie napisała Pani jaka jest waga wyjściowa, nie podała też Pani czasu wykonywania ćwiczeń. Jak długo Pani skacze? Skakanie na skakance to dobre ćwiczenie angażujące wszystkie partie mięśni. Skacząc na skakance wzmacnia Pani mięśnie nóg i brzucha co nadaje im ładną rzeźbę, ale nie jest jednoznaczne ze schudnięciem. Nie wiem ile Pani waży, ale kaloryczność diety jest bardzo niska. Tak nisko energetyczna dieta jest zalecana jedynie w przypadkach znacznej otyłości lub przyczyn zdrowotnych wymagających szybkiego schudnięcia.
Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Tak, schudnie Pani. Ale ile to zalezy od Pani wagi, PPM i kaloryczności diety. Pozdrawiam. Przy znacznej nadwadze proszę uważać na obciążenia stawów podczas skakania.