Ćwiczenia na szerokie biodra

witam,mój problem to szerokie biodra w pasie szczupla a biodra mają 96 cm przy wadze 54 kg i 158 wzrosty,co robic zeby troszke schudły

Witam serdecznie,

Zapewne ma Pani tego typu budowę ciała, jednak dzięki ćwiczeniom fizycznym oraz odpowiednio zbilansowanej i zdrowej diecie można nad tą partią ciała popracować. Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
Dieta powinna być dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Należy zadbać o regularność posiłków -5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Powinna tez Pani nawadniać odpowiednio swój organizm i w tym celu wypijać około 1,5-2l czystej wody mineralnej na dzień.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę wykonać segmentową analizę składu ciała która określi jak jest rozłożony tłuszcz w Pani organiźmie. Po analizie dietetyk dobierze dla Pani dietę i ćwiczenia. Pozdrawiam.

Witam. Proponuję udać się do dietetyka który wykona analizę składu ciała i na tej podstawie określi jak rozłożony jest tłuszcz, dobierze ćwiczenia i dietę. pozdrawiam

Witam,

Podejrzewam, u Pani tłuszczyk kumuluje się właśnie w tych okolicach, niemniej jednak BMI jest prawidłowe. Polecam ćwiczenia np. jazda na rowerze, jogging, pływanie. Wzmocnią się mięśnie i zmniejszy się ilość tłuszczu.