Ćwiczenia na zrzucenie brzucha u 13-latka

Witam . Jestem chłopakiem mam 13 lat mam około 1,60 wzrostu i ważę 63 kg . Co do diety to byłem u pani dietetyk więc tutaj nie będzie problemu . Chodzi mi raczej o jakieś ćwiczenia na zrzucenie brzucha ;p . Niestety z uwagi na położenie mojego domu odpada fitness itp itd .

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Polecałabym formę sportu która sprawia przyjemność- to bardzo ważne aby codzienna aktywność fizyczna (najlepiej minimum 40 minut dziennie) stanowiła formę relaksu a nie przykrego obowiązku. W okresie letnim dobrym rozwiązaniem jest jazda na rowerze i biegi.
Wśród ćwiczeń realizowanych w domu, polecam te, które skupiają się na modelowaniu partii brzucha a więc przede wszystkim skłony, brzuszki proste i skośne.
Polecam również artykuł szczegółowo opisujący rodzaje ćwiczeń mięśni brzucha:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch