Ćwiczenia palca z raną szarpaną

Witam. 3 tygodnie temu nabawiłem się rany szarpanej u lewej ręki, piąty palec. Tego samego dnia miałem zszytą tą ranę. Rana była praktycznie wokół palca od dłoni, wzdłuż do zgięcia. 5 szwów i jedno ścięgno było lekko nadcięte. Szwy miałem zdjęte 2 dni temu. Palec jest dalej strasznie opuchnięty. W jaki sposób wspomóc zejście opuchlizny i kiedy zacząć ćwiczyć tego palca?

W tej sprawie powinien wypowiedzieć się chirurg, który zaopatrywał ranę, który wie dokładnie w jakim stanie było głównie ścięgno palca. On wyjaśni kiedy i jak powinny być prowadzone zabiegi i ćwiczenia rehabilitacyjne.