Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia pilates na odchudzanie

Mam 13lat i przy wzroście 150cm (może troszeczkę więcej) ważę 49 kilogramów. Po pierwsze: Czy mam nadwagę? Po drugie: Czy polecacie państwo ćwiczenia pilates. Ja mam takie w domu takie jak tu są sprzedawane http://www.allegro.pl/item1061214718_pilates_cwicz_razem_z_nam_club_fitness_poleca.html Podobno dają niesamowite efekty. Jak tak to w jakim czasie?
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

nie masz nadwagi, Twoja masa ciała mieści się w normie.

Jeśli chodzi o ćwiczenia pilates, to jak najbardziej polecam. Ta metoda ćwiczeń nie tylko wzmacnia mięśnie (szczególnie brzucha) i kształtuje sylwetkę, ale również uczy prawidłowego oddechu i równowagi. Ćwiczenia te jednak wymagają dużej precyzji, więc warto wybrać się najpierw na zajęcia z instruktorem, który pokaże Ci jak wykonywać je prawidłowo. Na efekty zazwyczaj trzeba poczekać kilka miesięcy, ale pamiętaj, że te ćwiczenia nie powodują spektakularnego spadku masy ciała, więc nie traktuj ich jako metody na odchudzanie.

W tym artykule znajdziesz informacje na temat metody: http://abczdrowie.pl/pilatesowe-szalenstwo, a tutaj przykładowe ćwiczenia: http://portal.abczdrowie.pl/szukaj/pilates

W Twoim wieku polecam również ćwiczenia i sporty na świeżym powietrzu połączone z rozrywką wśród znajomych, czyli np gra w piłkę, basen, przejażdżki rowerowe itp.

Pozdrawiam

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety