Ćwiczenia po artroskopii kolana

Proszę o informację, jakie ćwiczenia są odpowiednie dla mężczyzny w wieku 30 lat, który ma problemy z kolanem. Miałem kilka lat temu wykonaną artroskopię i teraz na przykład przy bieganiu czuję ból. Jakie ćwiczenia mogę wykonywać, aby nie obciążać stawów?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
W tym przypadku jakakolwiek aktywność obciążająca kolano byłaby niewskazana. Dlatego pozostają ćwiczenia siłowe, angażujące górne partie ciała. Ewentualnie można również włączyć do aktywności pływanie.
pozdrawiam