Ćwiczenia po operacji 4. i 5. kości śródręcza

Witam. Mialem operacje 4 i 5 kosci srodrecza. Zlamanie podglowowe. Wsadzono 4 druty kirchena.Operacja byla 3 tygodnie temu. 1. Moge juz cwiczyc palce chore, tzn 4 i 5? Ortopeda mowil ze po 3 tygodniach moge zaczac. Boje sie czy to sie nie przemiesci, zlamanie bylo z przemieszczeniem. 2. Nie robiono mi kontrolnego rtg bo lekarz powiedzial ze druty to trzymaja. Mam zdjecie po operacji i wyglada ze sie nastawilo dobrze, ale sie boje ze przez te 3 tygodnie moze cos sie zmienilo. Prosze o pomoc.

Szanowny Panie,

jeżeli lekarz prowadzący zalecił rozpoczęcie ćwiczeń, to należy je rozpocząć w takim zakresie, w jakim pozwalają wprowadzone groty. Bez obejrzenia aktualnego zdjęcia RTG - wyniku nastawienia - nie jestem w stanie udzielić bliższej rady. Rekomenduje ponowny kontakt z prowadzącym lekarzem, by rozwiać wszystkie Pana wątpliwości.

Z poważaniem

dr T. matuszewski